کدخبر : ۶۸۸۳                          گروه خبری : اخبار                          تاریخ انتشار : جمعه ۵ آیان ۱۳۹۶                         
امام جمعه زاهدان:

وجود نیرو‌های مسلح مقتدر کشور سبب ترس آمریکا شده است

امام جمعه زاهدان گفت: عزت هر نظام به نیرو‌های مسلح است، بسیجی، سپاهی، ارتشی و انتظامی فرقی نمی‌کند همین عزیزان هستند که آمریکا را ترس فرا گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سنت نیوز؛ به نقل از خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، آیت‌الله عباسعلی امام جمعه زاهدان سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلای قدس زاهدان، اظهار کرد: بنا به روایتی امروز سالروز شهادت آقا امام حسن مجتبی ع. است با نگاه به زندگی امام حسن (ع) و مقایسه با زندگی برادرش امام حسین (ع) میتوان به این درک رسید که زندگی امامان را باید الگو برای خودمان قرار دهیم.

وی افزود: بیان زندگی امام مجتبی (ع) برای ما میتواند عبرت انگیز و الگو پذیر باشد اگر جامعه ما دینی است الگو ما زندگی و راه این امامان معصوم است ما نمیتوانیم زندگی امام حسن را الگو قرار دهیم و زندگی امام حسین را فراموش کنیم بلکه راه و الگو از هر دوی آن‌ها باعث شکوفایی تمام مسلمانان است.

سلیمانی افزود: سه نوع تفاوت در زندگی این بزرگواران وجود داشت که باید به این تفاوت‌ها با دقت توجه کرد در زمان اقا امام مجتبی (ع) راهی به جز صلح نبود و در زمان ابا عبدالله راهی جز قیام نبود، بلکه زمانی که به مصلحت باشد و صلاح جامعه باشد باید صلح کرد.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: عزت هر نظام به نیرو‌های مسلح است، بسیجی، سپاهی، ارتشی و انتظامی فرقی نمی‌کند همین عزیزان هستند که آمریکا را ترس فرا گرفته است.

خطیب نماز جمعه زاهدان بیان کرد: امسال با پدیده نقض برجام رو به رو بوده ایم و تحریم‌های فراوان اضافه شده است لذا ۱۳ ابان امسال با سال‌های گذشته فرق دارد و باید آمادگی کامل پیدا کنیم درسته مربوط به نوجوانان و دانش آموزان است، اما باید بدانیم برای ایران است و برای انجام این کار چند نکته باید در نظر گرفته شود و همه احاد مردم با مشتی محکم‌تر و شعار‌های منسجم‌تر به دنیا نشان دهیم اینجا ایران است و به دولت‌های خود فروخته از جمله عربستان و دولت سعودی بفهمانیم تحریم حق ایران نیست.

وی گفت: نکته دوم اتهاماتی که بر علیه ایران می‌زنند و تا انجا بی شرمی را جلو بردند تا جایی که میگویند مجرمین سیاسی را به جرم مواد مخدر اعدام میکنند و قبل از این که بررسی کنند اعدامی‌های ما چه کسانی هستند همیشه به توهین میپردارند.

سلیمانی افزود: نکته سوم این بود که امریکا شعار مبارزه با داعش را داد، اما در پشت پرده نیرو‌های سوری را بمب باران میکرد مردم مظلوم عراق را بمب باران کرد و زمانی که دید ایران با منطق موضوع کردستان و مردم کرد را حل کرد برای امریکا گران تمام شد.

وی با تاکید بر اینکه باید مشت محکمی در روز ۱۳ ابان برای این فکر‌های پلید امریکا گره کنیم، افزود: این روز‌ها فکر‌های پلید و حماقت دشمن برای مقابله با ایران در سر خود دارند، اما بدانند که اگر چشم چپ به این مرز و بوم داشته باشند بدانند این جوانان و بسیجی‌های مخلص به ارزوی خود میرسند و به فرمان رهبرشان برای مقابله با دشمنان قد علم میکنند.

وی گفت: ۱۳ ابان برای ما یه حرکت نمایشی و شعاری و یه حرکت سوری نیست بلکه برای ما یک تمرین است که اگر روزی دشمن بخواهد برای تمامیت ارزی ما و استقلال ما هجوم بیاورد با این مردم نابودخواهد شد.

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۶۸۸۳
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها