کدخبر : ۶۶۷۲                          گروه خبری : استان                          تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶                         

شهداء قوم بلوچ، ستارگان درخشان تاریخ رشادت در سیستان و بلوچستان

شهید رحمت الله بامری مشتی از خروار خروار دلاور مرد و شیر زن مدافع بلوچ ایران و اسلام است که بر تارک تاریخ سیستان و بلوچستان می درخشد.

به گزارش سنت نیوز؛‌ از دیر باز قوم بلوچ به رشادت و دلاوری معروف و شهره بوده اند که اسباب نیک نامی این قوم را در میان ایرانیان فراهم آورده و مرزبانی را مدال درخشان زینت بخش سینه دلیر مردان و شیر زنان این دیار کرده است.

قوم بلوچ در دوران دفاع مقدس هم درخشید و شهدائی بس والا مقام را تقدیم اسلام و ایران عزیز کرد؛ شهید رحمت الله بامری یکی از آن ستارگان پرفورغ میدان شهادت و مردانگیست.

این شهید بزرگ وار در فرازی از وصیت نامه خود چنین نگاشته است که: بايد بجنگيم تا رفع فتنه بشود و براى دين خدا بجنگيم تا قرآن بماند و ريشه و درخت اسلام باقى بماند و با قطره خون شهداء آبيارى شود و ثمره بدهد و از ثمره درخت اسلام براى گسترش دين اسلام به تمام جهان استفاده بشود و از ميوه‌هاى درخت پرثمر اسلام به كشورهاى آفريقا و خاورميانه و خاور دور و جاهاى ديگر صادر كنيم تا مردم از اين ميوه نجات بهره ببرند و از جاهليت و غفلت نجات پيدا بكنند چون سرزمين اسلام محدوديت ندارد و ما هم براى هدف جهاد مى‌كنيم.

با تامل و تدبر در مضامین بلند به کار رفته در این وصیت نامه می توان از اوج اخلاص و بندگی نهان در وجود این دلاور مرد پی به عظمت وجودی این بزرگ مرد تاریخ سیستان و بلوچستان برد.

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۶۶۷۲
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها