کدخبر : ۶۶۱۵                          گروه خبری : اخبار                          تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶                         
در جشن سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت زهرا(س) مطرح شد؛

زندگی امام علی (ع) وحضرت زهرا (س) الگوی زندگی جامعه بشری

امام جمعه شهرستان سراوان در جشن سالروز پیوند آسمانی امام علی (ع) و حضرت زهرا(س) زندگی این دو معصوم بزرگوار را الگوی زندگی جامعه بشری برشمرد.

به گزارش سنت نیوز؛ به نقل از شستون، به مناسبت فرارسیدن سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه(س) جشن با شکوهی با حضور زوج های جوان صبح امروز در سالن آمفی تئاتر ارشاد شهرستان برگزارشد.
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه شهرستان سراوان در این مراسم ازدواج را از مباحث مهم و جزء لاینفک زندگانی بشر برشمرد که تمامی کتب و ادیان الهی در این زمینه معیار و مقیاس هایی را برای ازدواج داشته اند که انبیای الهی حامل این موضوع بوده اند.
وی زوج و زوجیت را یکی از مباحثی عنوان کرد که در قرآن به آن اینچنین اشاره شده است که برای تمامی موجودات زوج خلق شده است اما برای بشر که اشرف مخلوقات می باشد لازم است بر اساس راه و روش نورانی اسلام حرکت کند و برای بشر ضرورت دارد که بر اساس معیار و مقیاس ادیان الهی به ویژه اسلام است عمل کنند.

امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به اینکه نکاح و ازدواج سنت پیامبر است، به زوج های جوان توصیه  کرد تا در زندگی سیره زندگانی حضرت زهرا(س) و امیر المومنین (ع) را که تمامی ابعاد آن را قرآن به عنوان الگو نامبرده است، الگو قرار دهند تا زندگی  از ایمان و آرامش  بهره مند شوند.

حجت الاسلام و المسلمین بامری در ادامه افزود: در زندگی امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) معیارهای اسلامی به طور کامل مشاهده می شود و ایمان نشانه بارز زندگانی این دو بزرگوار معصوم بوده است.
وی با بیان اینکه انسان فاسد نمی تواند زندگانی را آنطوری که خدواند فرموده اند انجام دهد، تصریح کرد: بنیان خانواده باید سرشار از مهربانی و عطوفت باشد تا فرزندان سالم و صالح تحویل جامعه داده شود.
امام جمعه شهرستان سراوان با بیان اینکه زندگی امام علی (ع) وحضرت زهرا (س) الگوی زندگی جامعه بشری است چرا که تمام معیار های اسلامی را در زندگی خود رعایت کرده اند و تا هنگامیکه تاریخ بشریت ادامه دارد می توان از زندگانی ایشان به عنوان الگو بهره مند شویم.

 

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۶۶۱۵
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها