کدخبر : ۵۲۲۸                          گروه خبری : استان                          تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵                         
سالگردی نحس؛

کشور مستقل فلسطینی در کنار اسرائیل خواب چهل ساله تعبیر نشده صهیونیسم

چهل سال پیش به پیشنهاد انور سادات رئیس جمهور پیشین مصر، گروهی از رهبران سازشكار فلسطینی موافقتنامه‏ای با صهیونیست‏ها امضا كردند كه بر اساس آن، كشور مستقل فلسطین در ساحل غربی رود اردن تشكیل می‏ گشت.

به گزارش سنت نیوز؛ در دوم ژانویه سال 1977م، به پیشنهاد انور سادات رئیس جمهور پیشین مصر، گروهی از رهبران سازشكار فلسطینی موافقتنامه‏ای با صهیونیست‏ها امضا كردند كه بر اساس آن، كشور مستقل فلسطین در ساحل غربی رود اردن تشكیل می‏گردید.

این تصمیم كه به معنای نادیده گرفتن حقوق مسلَّم مردم مسلمان فلسطین و چشم‏پوشی از دیگر بخشهای سرزمین اسلامی فلسطین بود، به سبب مخالفت‏های گسترده مردمی و نیز فریب كاری اسرائیل برای به سازش كشاندن رهبران فلسطین عملی نشد.

بنا بر این توافق نامه کشورفلسطین درکنار اسرائیل قرار می گرفت و تلویحا اسرائیل به رسمیت شناخته می شد؛ همان امری که مطالبه و خواسته اصلی صهیونیست ها برای تشکیل اولین دولت صهیونیزم جهان بود.

40 سال از امضاء این توافق ننگین می گذرد اما هنوز مردم مبارز فلسطین با ایستادگی در مقابل زورگویی جبهه  عبری،غربی، عربی حاضر به پذیرش و قبول ننگ ذلت و عقب رفت در برابر زورگوئی های غاصبین صهیونیست نشده اند.

امروز فلسطین نه تنها قلب تپنده اسلام است بلکه قلب مقاومت جهان در مقابل امپریالیسم و صهیونیسم بین الملل است که با تکیه به خداوند متعال و همیاری ملل دوست و برادر به مثل ایران، لبنان و سوریه در خط مقدم مبارزه با اسرائیل جانانه می جنگد.

 اما هستند کسانی که بعد از 40 سال جنایت صهیونیسم در فلسطین هنوز هم دست سازشکاری به طرف اسرائیلی ها دراز کرده و برای مراسم ترحیم مردگانشان حاضر می شوند؟

سوال اساسی اینست که آیا با سازش کاری در برابر دشمن قسم خورده مسلمانان راه به جایی می رسد؟

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۵۲۲۸
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلید واژه ها : سازش | اسرائیل | فلسطین |
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها