کدخبر : ۵۱۳                          گروه خبری : استان                          تاریخ انتشار : شنبه ۵ دی ۱۳۹۴                         
فرماندار ميرجاوه:

هفته وحدت در سطح جهاني توجهات را به اسلام جلب مي كند/نام گذاری هفته وحدت تدبیری برای جلوگيري از اختلاف افكني، تفرقه و نفوذ دشمنان اسلام بود

در هفته وحدت شاهد برنامه هايي منسجم با حضور حداكثري مسلمانان با مذاهب و اقوام مختلف هستيم كه اين حضور پرشور حاكي از اتحاد امت اسلامي در جمهوري اسلامي ايران مي باشد.

فرماندار شهرستان ميرجاوه در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري، تحليلي سنت نيوز با تبريك هفته وحدت گفت: با توجه به اختلاف روايات بين برادران تشيع و تسنن در روز ولادت نبي مكرم اسلام (ص)، يكي از تدابير و ابتکارات ارزشمند امام خمینی(ره) بود كه موجب جلوگيري از اختلاف افكني، تفرقه و نفوذ دشمنان در بدنه مسلمين شده است، نام گذاري فاصله زماني بين ١٢ تا ١٧ ربيع الاول به هفته وحدت مي باشد، كه سبب نزديكي قلوب و وحدت بيش از پيش امت اسلامي مي شود.
محمد ميهني در ادامه افزود: در هفته وحدت شاهد برنامه هايي منسجم  با حضور حداكثري مسلمانان با مذاهب و اقوام مختلف هستيم كه اين حضور پرشور حاكي از اتحاد امت اسلامي در جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
فرماندار ميرجاوه با اشاره به محاسن نام گذاري اين ايام به هفته وحدت اظهار داشت: با نام گذاري اين هفته به عنوان هفته وحدت، مذاهب اسلامي به جاي پرداختن به مسائل اختلافي، به موضوعات وحدت آفرين و اصل اسلام مي پردازند.
محمد ميهني با اشاره به بازتاب جهاني برگزاري چنين مراسماتي كه وحدت امت اسلامي را به رخ مي كشد گفت: اين مراسمات در سطح جهاني توجهات را به اسلام جلب مي كند و پيام اسلام و اهداف واقعي و اصلي اسلام را به ساير اديان مخابره مي كند.

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۵۱۳
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها